Nová sezóna Bolšoj balet živě vyhlášena

pharaon novinkySezóna 2013-14 je úspěšně za námi a vracíme se k ní už jen v některých kinech prostřednictvím záznamu oblíbeného Spartaka. Před námi se už ale jasně rýsuje nová sezóna 2014-15, ve které jsme pro vás znovu připravili divácky úspěšné tituly v provedení jednoho z nejlepších baletních souborů na světě - baletu Bolšoj. První přenos nás čeká 26. října. V choreografii Jurije Grigoriviče se rozvine Legenda o lásce. Za měsíc, 23.  listopadu se ocitneme ve starověkém Egyptě s Faraónovou dcerou. Pierre Lacotte zrekonstruoval Petipův balet exluzivně pro Bolšoj. O Vánocích nebude chybět Čajkovského Louskáček. Jedna z nejkrásnějších baletních pohádek potěší diváky 21. prosince. S mrazivým lednem se rozloučíme v neděli 25. 1. Labutím jezerem. Nejslavnější klasický baletní titul není třeba ani představovat. 8. března se na jevišti rozhoří spor Monteků a Kapuletů v Prokofjevově Romeovi a Julii. Sezónu zakončí 19. dubna Ivan Hrozný. Příběh o caru Ivanovi Hrozném je založen na historických faktechProkofjevova hudba umocňuje dramatičnost baletu plného intrik a nenadálých zvratů.

 

Velikonoční koncert Berlínské filharmonie

Sir Simon Rattle Monika Rittershaus V neděli 20. dubna v 18:00 si zpříjemněte Velikonoce hudbou. V desítce kin v celé České republice Vás čeká setkání s Berlínskou filharmonií a jejím nedostižným šéfdirigentem Sirem Simonem Rattlem. V přímém přenosu bude možné shlédnout jejich Velikonoční koncert ze známého festivalu v německém Baden-Badenu. Jako sólistka se v Elgarově violoncellovém koncertě představí hvězdná Sol Gabetta. Dále jsou na programu díla György Ligettiho, Richarda Wagnera a především legendární Stavinského balet Svěcení jara. Předpokládaná délka přenosu je 120 minut. Vstupné se pohybuje v rozmezí 200 až 300 Kč.

Číst dál...

Baletní fotr lotr Marco Spada již v letním čase

Marco Spada5Přímý přenos Marca Spady se uskuteční první den letního času. Začíná tedy v 16:45 a nezapomeňte si přetočit hodinky! Role bandity Marca Spady je velkou výzvou pro Davida Hallberga. Pierre Lacotte totiž poprvé vzkřísil Marca Spadu pro Rudolfa Nurejeva (1981). To je hozená rukavice pro baletní superstar Davida Hallberga původem z Jižní Dakoty, který se od klukovského pojmenování svých akvarijních rybiček Ginger a Fred dostal až do Bolšoje jako první sólista. VIDEO
 
„David Hallberg je tak elegantní a charismatický bandita, že i nás přesvědčí, že je šlechtic“. (Pravda)

Číst dál...

Ztracené iluze ze záznamu v Jihlavě

Lost illusions  Vishneva E.Fetisova Balet Ztracené iluze sklidil v desítce kin v ČR republice velký úspěch. V neděli 23. 2. v 16:45 jej ze záznamu dává i jihlavské kino Dukla. Příběh o marných nadějích a touhách, příliš vysokých ambicích, promarněné lásce a zradě je nabitý emocemi. Choreografie je dílem Alexeje Ratmanského, slavného Rusa žijícího a úspěšně tvořícího v USA. Na náměty románu Honoré de Balzaca vytvořil balet, na který se nezapomíná.

V soutěži o zájezd do Bolšoje je rozhodnuto

diamonds1-photo-by-E.FetisovaDěkujeme všem účastníkům soutěže o zájezd pro dva na baletní představení do Bolšoje. Všichni jste byli skvělí a vážíme si času, který jste soutěži věnovali.
Ale vítěz může být pouze jeden a tím je  Simona Škarabelová z Brna.

GRATULUJEME A PŘEJEME KRÁSNÝ ZÁŽITEK
.

Velká soutěž o zájezd do Bolšoje na balet

teaterS projektem Přenosy do kin soutěžíme o zájezd na představení do slavného Velkého divadla v Moskvě až do 5.ÚNORA. Součástí výhry je zpáteční letenka pro dvě osoby do Moskvy, ubytování pro dvě osoby v příjemném čtyřhvězdičkovém hotelu v blízkosti Velkého divadla a návštěva představení, na které jen stěží seženete vstupenky. Jak se stát šťastným vítězem?

Číst dál...

Baletní panorama Pavla Juráše

Lost illusions Vishneva E.Fetisova

2. února v 15: 45 nás čekají Ratmanského Ztracené iluze a právě o slavném ruském choreografovi, který působí jako umělecký ředitel American Ballet Theatre, píše erudovaný článek na Opera plus Mgr.art. MgA. Pavol Juráš Ph.D., zástupce uměleckého šéfa souboru Činohry NDB. V jeho čtivém textu se dozvíte o Ratmanském a jeho tvůrčí práci vše. Závěrem autor jednoznačně doporučuje udělat si na Ztracené iluze čas.

Číst dál...

Marco Spada

Marco SpadaPoslední přenos sezóny 2013/2014 Zlatý věk bude z technických důvodů nahrazen titulem Marco Spada. 30. března 2014 v 16:45 tedy uvidíte balet v choreografii Pierra Lacotta na hudbu D. F. E. Aubera o banditovi, který se pohybuje v aristokratických kruzích. Délka živého přenosu bude 2 hodiny 50 minut včetně přestávky.

 

Třpyt Drahokamů rozzáří leden

rubies2-photo-by-E.FetisovaV neděli 19. ledna 2014 v 15:14 nás čeká třpytivé představení. V baletu Drahokamychoreografii Georga Balanchina inspirovaném New Yorkem a jeho luxusní nákupní Pátou Avenue se zablyští drahé kameny.

Číst dál...

Silvestrovský gala koncert Berlínské filharmonie

Sir Simon Rattle Monika Rittershaus

V úterý 31. prosince nás čeká v desítce kin v celé České republice setkání s Berlínskou filharmonií a jejím nedostižným šéfdirigentem Sirem Simonem Rattlem. V přímém přenosu zažijeme Silvestrovský gala koncert jednoho z nejlepších orchestrů světa. Jako sólista se ve třetím Prokofjevově klavírním koncertu blýskne fenomenální čínský pianista Lang Lang. Na koncertě dále zazní ty největší skvosty z literatury symfonických tanců pro orchestr, například výběr z Dvořákových Slovanských tanců či Chačaturjanovy Tance z baletu Gajané včetně slavného Šavlového tance. Přenos začíná v 17:30 hodin a jeho předpokládaná délka je 100 minut.

Číst dál...

Spící krasavice

Sleeping Beauty-1-credit Damir Yusupov V neděli 22. 12 v 16: 45 se v kinech roztančí pohádkové bytosti. V klasickém baletu Spící krasavice se představí v roli princezny Aurory Světlana Zacharova a prince ztvární jediný Američan v souboru Bolšoje David Hallberg. Nádherná hudba Petra Iljiče Čajkovského, choreografie Maria Petipy a kouzelný příběh boje dobra se zlem a lásky s nenávistí vytvoří tu správnou sváteční atmosféru. Vezměte do kina celou rodinu za zvýhodněné rodinné vstupné.

Číst dál...

Série Exhibition

Autor o sérii

Bolshoi Ballet Live

NT Live